Reggaetón – Nazywany również latynoskim hip-hopem, łączy w sobie elementy stylów ulicznych oraz charakteryzuje się mocnymi ruchami bioder, klatki czy ramion. Początkowo, podobnie jak hip-hop, powstawał na zasadzie „bitew słownych” dwóch freestylujących grup, których tematyka dotyczyła sytuacji społecznej, życia ulicy. Z czasem, treści utworów zaczęły koncentrować się na miłości, seksie, imprezach i przyjemnościach. Tańczony jest w rytm dominującego beat’u (dembow), któremu poddaje się ciało, a w efekcie i bicie serca. Mocny i dynamiczny, ale często wolny, sexowny, a nawet nieco wyuzdany.

Większość ruchów wykonywana jest na ugiętych nogach, co dobrze wpływa na mięśnie ud i pośladków. Dodatkowo obrotowe, bądź pulsujące ruchy biodrami i klatką piersiową wprawiają całe ciało w drżenie, szczególnie ćwicząc mięśnie brzucha i uelastyczniając kręgosłup w partii lędźwiowej. Tancerze już po kilku zajęciach reggaetonu zdobywają większą świadomość swojego ciała, potrafią izolować pewne jego partie i niezależnie nimi poruszać. Zajęcia rozpoczynają się mocną rozgrzewką i rozciąganiem, czasami ćwiczeniami siłowymi (np. brzuszki) lub cardio (np.biegi, skoki) oraz izolacyjnymi. Zajęcia prowadzone przede wszystkim do reggaetonu (styl muzyczny) z użyciem elementów takich tańców jak: hip hop, house, dancehall czy salsa.

Jest więc to taniec dla osób energicznych, lubiących się porządnie zmęczyć i spocić. Ale może pomóc też tym nieśmiałym i spokojnym pozbyć się kompleksów i nieco je ożywić…