Tego w Timbaila jeszcze nie było! Tylko u nas 11 października (sobota) zagości znany w Polsce muzyk i pasjonat folkloru afrokubańskiego Maciej Mustafa Giżejewski! 

Rytmika z Mustafą w Timbaila

 

Na warsztatach połączymy teorie z praktyką, przejdziemy przez najbardziej popularne afrokubańskie rytmy. Zastanowimy się nad tym gdzie jest „raz” i co to jest clave, a to wszystko przy akompaniamencie prawdziwych instrumentów! To obowiązkowy punkt programu dla każdego tancerza niezależnie od poziomu zaawansowania.

Program warsztatów:

12:00 – 13:30
SALSA - ewolucja od sonu do salsy, dowiemy się z czego dokładnie składa się ten latynoski „sos” rytmów. Forma, historia oraz energia salsy. Z jakich instrumentów składa się sekcja rytmiczna i w jaki sposób pomaga nam w tańcu. (1,5 h)

13:40 – 14:40
RUMBA - kontekst historyczny oraz kulturowy, koncept i formy rumby, instrumenty pomagające w tańcu. (1 h)

Przerwa (30 min.)

15:10 – 16:10
„AFRO” - Yoruba, Congo, Arara, Kuba/Haiti - przełożenie filozofii na taniec i muzykę, relacja muzyka taniec. (1 h)

16:20 – 17:20
Conga De Comparsa - kubański czas karnawału, wspólne granie rytmu conga. (1 h)

Koszt warsztatów: 
115 zł (liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność wpłat - dołączenie do wydarzenia nie jest jednoznaczne z zapisaniem się na warsztaty)

 

Zapisz się! Kliknij tutaj!

Zapisy: piotrkow@timbaila.pl (Imię i nazwisko, w tytule „Warsztaty z Mustafą”)

Dane do przelewu: Maciej Półrolnik Ul. Ossowskiego 10/29 42-200 Częstochowa 26 1090 2398 0000 0001 0295 5399

 

Miejsce:
Timbaila Dance Studio
ul. Łódzka 53b (I piętro budynku ASAJ Centrum Elektryczne)
97-300 Piotrków Trybunalski

Kilka słów o Mustafie:

Maciej (Mustafa) Giżejewski
Rytmika z MustafąCajonista, perkusjonista i perkusista grał m.in. z Alex Acuna,Trilok Gurtu, Arturo Martinez, Wilmer Ferrán Jiménez, Stanisław Soyka, Krzysztof Ścierański, Magda Navarrete, Vibraslap, Danza Del Fuego oraz solistami i zespołami z Maroka, Kuby, Senegalu, Brazylii, Indii, Algierii, Hiszpanii, USA i Chin. Jego pasją jest wszystko co perkusyjne, pełne życia i emocji. Akompaniował na zajęciach z folkloru afrokubańskiego na większości festiwali w Polsce jak i na Barcelona Guaguanco Festival 2012 takim tancerzom jak Julio Manguero, Yeni Molinet, Hector Oviedo Abreu, Yoannis Tamayo, Greechen Mendez, Danger Rodriguez, Martyna Spyra.
Zdobywca 3 tytułów rekordu Guinessa z Recycling Orchestra Zbyszka Łowżyła i 4 miejsca w Concurso De Cajon Barcelona 2009. Endorser Schlagwerk i PRK Percussion.
Prowadzi regularne warsztaty bębniarskie i lekcje prywatne w Poznaniu, Łodzi a czasami w Berlinie i Barcelonie. Lider projektu Nowy Folklor Afropolski, Timbaokan oraz kurator Festiwalu Perkusyjnego Korzenie Rytmu oraz warsztatów taneczno-muzycznych Corazon Rumbero. Z zamiłowania etnomuzykolog i kolekcjoner wiedzy i umiejętności perkusyjnych.
W 2011 roku odbył dwie muzyczne podróże do Maroka, podczas których miał okazję grać wesela i ceremonie transu, co zaowocowało projektem nagraniowym z mistrzami muzyki Aissawa, Gnawi i Berber.

Share This